Litinové nádobí Lava

Litinové nádobí Lava

 

Ještě cítíte tu lahodnou vůni lívanců, které babička pekla na litinovém tálu, potom je sypala cukrem se skořicí nebo mazala povidly a marmeládou? A co teprve chuť voňavých bramboráků s česnekem a majoránkou? Na takovém litinovém tálu tam se dalo upéct takových dobrot, jako vdolky, bramborové placky a palačinky, ty se na jazyku jen rozplývaly. Babička měla litinový tál s nožičkami, který jen potírala mašlovačkou sádlem a na něm pekla tyto úžasné dobroty. Bohužel, litinový tál je již někde zaklizený hluboko na půdě a my si můžeme nechat o těchto výborných pochoutkách jenom zdát.

Litinové nádobí - kastroly, hrnce

Není vše ztraceno, jak jde doba, tak se opět vrací a znovu objevuje litinové nádobí, které si získává stále větší a větší oblibu. Na našem trhu se objevují různé litinové pekáče, litinové kastroly, litinové teriny, litinové pánve, pánvičky, hrnce i již zmiňované tály. Hospodyňky a kuchařky si pochvalují vaření a pečení v litinovém nádobí. A proč by ne, když má tolik výhod. Dno je uzpůsobeno tak, že velmi dobře přilne ke sporáku, dobře akumuluje teplo, je velmi odolné a nedochází k poškrábání, pokrmy se v něm nepřipalují, ale zůstávají plné šťávy. Jeho údržba je snadná, dá se umývat i v myčce (to se příliš nedoporučuje, protože dochází ke zhoršení jasu barev), je téměř nezničitelné a budete ho mít jistě dlouhá léta. Je také velmi vhodné na pomalé pečení, pokrm v něm se připravuje rovnoměrně.

Litinové nádobí - pánve, teriny, kastroly, hrnce

Využití litinového nádobí je mnohostranné pro elektrické i plynové sporáky, indukční a keramické varné desky, do trouby i na gril a také na otevřený oheň. Litinové nádobí využívají také známé osobnosti v oblasti kulinářství a gastronomie. Zakoupením námi nabízeného kuchyňského vybavení v litinovém provedení určitě nešlápnete vedle, naopak litina bude ozdobou Vaší kuchyně, které bude závidět nejedna návštěva