Bubnové sekačky ROBOT

18.09.2015

 

Technické představení nové bubnové sekačky ROBOT B 62

 

Pojezd:
Od motoru je přes řemen ve stálém záběru jednorychlostní převodovka vybavená spojkou. Jedná se typ určený pro vyšší zatížení (dvojitá spojka, komplet kovové provedení - žádné plasty !!! atd.). Motor bubnové sekačky i převodovka jsou osazeny dvouřemenicí. Přesunutím řemene (na motoru i převodovce) lze volit dvě pojezdové rychlosti. Spojka pojezdu se ovládá na klečích jako u běžné rotační sekačky. Od převodovky na nápravu je použit řetězový převod. Kola jsou na nápravě uložena nezávisle a jsou vybavena speciálními západkami, které jsou v jednom směru volnoběžné. To umožňuje snadnou manipulace při sečení. Po vypnutí pojezdu je volnoběžný i pohyb směrem vzad. Se strojem tak lze velmi lehce otáčet, pojíždět i zpět manipulovat na místě a podobně jako když jsou kola nezávisle jen na ložiskách. Kola jsou dodávána v provední travní, nebo šípový vzor.

 

 

Pohon sečení:

Náš stroj je vybaven vysoce kvalitní kuželovou spojkou. Obdobnou léta používáme pro malotraktory ROBOT i v profesionálním nasazení s motory až 13,5 HP. Spojka je vybavena spolehlivou brzdou sečného talíře. Spojka i brzda je ovládána jedním ovladačem. Pokud obsluha pustí kleče, zastaví se sečení a zároveň se vypne spojka pojezdu sekačky. Motor ovšem zůstane v chodu. Pojezd je ovládán nezávisle na sečení. To je pro obsluhu optimální řešení. Můžeme volně přejíždět "pod plynem" bez sepnutého agregátu, což např. odstředivé spojky většinou neumožnují. Značnou výhodou je umístění spojky i brzdy přímo na podvozku bubnové sekačky. Podvozek takto může sloužit i pro jiné agregáty.

 

 

Sečení:

Zde je opět použito výrobně dražšího řešení. Celoplošný, neotočný plaz zajišťuje kvalitní kopírování terénu. Navíc je plaz vůči bubnu uložen suvně a jeho posunem lze nastavit výšku pokosu (patrně jediná bubnová sekačka - řešení je patentováno). Zvýšení pokosu ulehčuje práci při sečení v náročnějších terénech. Rám krytu bubnové sekačky je velmi robustní a odolný proti případným nárazům do překážky. Přes výplň ze speciální antistatické tkaniny vidíme při sečení přímo na nože. Výplň lze lehce z rámu vyjmout a ve vodě očistit.

 

 

Motory Briggs & Stratton:

Tvoří s převodovou částí malotraktoru kompaktní celek. Jsou použity motory s vertikální klikovou hřídelí. Připojovací rozměry jsou u všech běžných motorů shodné. Proto je možno osadit malotraktory ROBOT motory různých výrobců, které splní nároky na výkon a otáčky. Dříve jsme montovali motory několika značek. Dnes vybavujeme malotraktory ROBOT  výhradně motory f. Briggs & Stratton

Tato volba je jasná.

  • Briggs & Stratton je suvereně největším výrobcem malých vertikálních motorů na světě. Podíl na trhu je více než 70% světové výroby těchto motorů!!
  • Briggs & Stratton vyrobí každý rok 10 000 000 motorů. To není překlep. Tato firma vyrobí  více než 27 000 motorů denně !!
  • Briggs & Stratton má ze všech výrobců nejrozsáhlejší síť servisních středisek nejen u nás, ale po celém světě.
  • Firma oslavila ůctyhodných 100 roků činnosti.
  • Briggs & Stratton nespoléhá při servisu na jednotlivé výrobce kompletních strojů, ale servis zajištuje samotná firma.  To nám jako výrobci velmi usnadnuje starost o servis. Navíc, zákazník má jistotu, že o jeho motor je vždy postaráno.    
  • Poměr cena - kvalita u těchto motorů je téměř bez konkurence. Za obdobnou kvalitu jinde většinou  značně připlatíme. 

Chcete se zeptat?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání zprávy.