!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vážení zákazníci od 12.07.2018 do 02.08.2018 čerpáme dovolenou. Objednávky přijaté v tomto období se budeme snažit postupně vyexpedovat. Termíny dodání zboží se však mohou prodloužit i na více jak 1 týden.

Dotazy či případné reklamace budeme řešit pouze přes E-mail v omezeném počtu. Děkujeme za pochopení. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!   DOVOLENÁ   !!!!!


Litinové nádobí Lava

17.02.2017

 

Ještě cítíte tu lahodnou vůni lívanců, které babička pekla na litinovém tálu, potom je sypala cukrem se skořicí nebo mazala povidly a marmeládou? A co teprve chuť voňavých bramboráků s česnekem a majoránkou? Na takovém litinovém tálu tam se dalo upéct takových dobrot, jako vdolky, bramborové placky a palačinky, ty se na jazyku jen rozplývaly. Babička měla litinový tál s nožičkami, který jen potírala mašlovačkou sádlem a na něm pekla tyto úžasné dobroty. Bohužel, litinový tál je již někde zaklizený hluboko na půdě a my si můžeme nechat o těchto výborných pochoutkách jenom zdát.

Litinové nádobí - kastroly, hrnce

Není vše ztraceno, jak jde doba, tak se opět vrací a znovu objevuje litinové nádobí, které si získává stále větší a větší oblibu. Na našem trhu se objevují různé litinové pekáče, litinové kastroly, litinové teriny, litinové pánve, pánvičky, hrnce i již zmiňované tály. Hospodyňky a kuchařky si pochvalují vaření a pečení v litinovém nádobí. A proč by ne, když má tolik výhod. Dno je uzpůsobeno tak, že velmi dobře přilne ke sporáku, dobře akumuluje teplo, je velmi odolné a nedochází k poškrábání, pokrmy se v něm nepřipalují, ale zůstávají plné šťávy. Jeho údržba je snadná, dá se umývat i v myčce (to se příliš nedoporučuje, protože dochází ke zhoršení jasu barev), je téměř nezničitelné a budete ho mít jistě dlouhá léta. Je také velmi vhodné na pomalé pečení, pokrm v něm se připravuje rovnoměrně.

Litinové nádobí - pánve, teriny, kastroly, hrnce

Využití litinového nádobí je mnohostranné pro elektrické i plynové sporáky, indukční a keramické varné desky, do trouby i na gril a také na otevřený oheň. Litinové nádobí využívají také známé osobnosti v oblasti kulinářství a gastronomie. Zakoupením námi nabízeného kuchyňského vybavení v litinovém provedení určitě nešlápnete vedle, naopak litina bude ozdobou Vaší kuchyně, které bude závidět nejedna návštěva

Chcete se zeptat?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání zprávy.