Plastový úl nástavkový 39x24

Plastový úl nástavkový 39x24

15.03.2017

 

Plastové úly si pomalu nacházejí místo u začínajících včelařů díky své důmyslné konstrukci a přesnému zpracování. Mezi výhody určitě patří dlouhodobá výdrž, díky použitému plastu s UV stabilizací oproti klasickým dřevěným úlům.  V případě nákazy snadná dezinfekce úlů (dřevěné úly se musí vždy pálit). Lehčí provedení pro snazší manipulaci i pro méně zdatné včelaře. Výborná tepelná izolace díky vzduchovým kapsám o šíři 20mm jak v zimě, tak i v létě proti přehřívání. Ekonomicky a časově výhodné plastové rámky, již nikdy více nemusíte kupovat voskové mezistěny a pracně vyrábět přířezy a kompletovat rámky. 

 

Schema - plastový úl nástavkový 39x24

 

 

  • Střecha: střecha plastového úlu se vyrábí ve dvou variantách - střecha plochá s otočným a vysunovacím výparníkem a střecha stanová s boční ventilací. Intenzita ventilace se ovládá za pomoci venkovního jazýčku.
  • Propolisová mřížka: vyrobena z potravinářského plastu, slouží k získávání propolisu, jednoduše se vloží se do mrazáku a poté se propolis vyláme.
  • Stropní krmítko: úl může být vybaven stropním krmítkem včetně plováku, víka a kolena s víčkem. Jedná se o novodobější způsob krmení včel, při krmení stačí pouze naplnit vaničku krmítka. Pro tento způsob krmení není nutný prázdný nástavek.
  • Polonástavek 39x12: v úlu je možné používat i polonástavky s rozměrem rámků 39x12 pro méně fyzicky zdatné včelaře. Rámky jsou díky menším rozměrům lehčí.
  • Rámkové krmítko: vkládá se místo dvou rámků o rozměru 39x24, jeho objem je 5litrů, slouží pro přikrmování včel v období, kdy mají včely nedostatek přirozené potravy nebo po medobraní.
  • Nástavek 29x34: plastový nástavek na rámky míry 39x24 pro 11 plastových rámků včetně čtyř polohovatelného česínka s letákem. Všechny nástavky jsou opatřeny odtrhovacími kolečky v  případě zatmelení včelami.
  • Včelí výkluz: den před vytáčením vložíme včelí výkluz mezi plodiště a medníky, druhý den jsou rámky bez včel. Díky výkluzu je snazší manipulace s rámky, které nejsou obsypány včelami.
  • Mateří mřížka: mřížka sloužící proti průlezu královny do vyšších nástavků do takzvaných medníků. Zabrání kladení plodu matkou do medných plástů.
  • Pylochytová mřížka: slouží k získávání pylu z nožiček dělnic. Otvory o průměru 5,2mm. Vyrobena z PVC plastu s tepelnou odolností do 100C.
  • Dno úlu: skládající se z letáku a uzavíratelného česna (zcela zavřeno, ventilace, zcela otevřeno). Zásuvky s paropropustnou folií a Varoa mřížkou z nerezu.

Chcete se zeptat?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání zprávy.