Velký hrnec KORKMAZ a jeho využití

02.02.2017

 

To, že v každé domácnosti je třeba velký hrnec, je samozřejmostí. Neužívá se tak úplně často, ale jednou za určité období tento velkokapacitní hrnec použije každá hospodyňka.

Když to vezmeme podle ročních období, tak nejprve ho využívá na výrobu různých sirupů a první na řadě je u nás velmi oblíbený a především zdravý sirup bezový. Dělá se z bílých voňavých květů Bezu černého, které se nejprve namáčí a až po 24 hodinách se svařují s cukrem. Kde by hospodyňka hledala různé hrnce, aby uvařila velké množství tohoto lahodného sirupu? To by musela být hrnců pěkná řada a možná by se jí jich nedostávalo, protože jistě chce navařit sirup na celou zimu. Proto přichází na řadu náš zmiňovaný Mega hrnec Astra o objemu 6,5 litru až 65 litrů, ve kterém vše navaří najednou. Jako další se vaří sirup rybízový, malinový, ostružinový, jablečný, hruškový, a všechny ostatní recepty i ty našich babiček. Na všechny tyto sirupy využije kuchařka náš velký kastrol KORKMAZ.

Nerezový velký hrnec Korkmaz
 

Další využití má hrnec především v podzimním období, kdy se vaří různá švestková, hrušková a jablková povidla, džemy a marmelády. V poslední řadě v zimě nastává čas zabijaček a ve velkém hrnci se připravuje zabijačková polévka (zvaná prdelačka), ovar, tlačenky světlé i tmavé, sulc, jitrnice, jelita žemlová nebo kroupová, zabijačkový guláš a jiné speciality, ze kterých se všem sbíhají sliny. Velký hrnec KORKMAZ Astra se však nepoužívá pouze v domácí kuchyni, jeho využití je mnohostranné. Své místo najde v hotelích, restauracích, jídelnách závodních, školních i v Mateřských školách.
 


Proč je všude tak oblíbený? Je vyrobený z moderního materiálu s příjemným designem, třívrstvé dno hrnce Astra dobře přilne ke sporáku a nedochází k tepelným ztrátám, ucha se ani při varu nezahřejí a nemusíme se bát se jich dotknout rukou bez použití chňapky. Vysoká kvalita, nulové reklamace, dlouhá trvanlivost a téměř nezničitelnost jsou hlavní výhodou při nákupu těchto kvalitních velkých hrnců, nebo velkých kastrolů.

Chcete se zeptat?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání zprávy.