Vybíráme litinové nádobí

27.02.2017

Každá hospodyňka musí mít pořádné nádobí, aby mohla uvařit vynikající pokrm. Dříve bylo zvykem, že každá mladá dívka měla výbavu včetně hrnců, aby po svatbě mohla svému muži vařit úžasná jídla. Dnes je tomu často jinak. V kuchyních mají některé ženy pouze levné nádobí ze supermarketů, samozřejmě že i v nich lze vařit, ale nevydrží zdaleka tak dlouho jako kvalitní litinové nádobí. Tuto skutečnost si můžete ověřit například u svých babiček nebo maminek.

Litinové nádobí a příprava pokrmu

 

Pokud už delší dobu vybíráte nádobí a nevíte kde zakoupit opravdu trvanlivé litinové nádobí, doporučujeme Vám podívat se na e-shop www.Zahradka24.cz, Litinový oválný hrnec červenýkde najdete přehledně seřazené litinové nádobí různých rozměrů, barev a provedení. Proč volit právě litinové hrnce a kastroly? Je to prosté, litinové nádobí je silnostěnné a tak při vaření získá teplo a dlouho ho udrží, tím šetříte energii při dovařování a nemusíte mít plotýnku nastavenou na vysoký stupeň po celou dobu vaření. Litinový hrnec pomalu chladne a po dovaření pokrmu zůstává jídlo dlouho teplé. Litinový kastrol se rovnoměrně prohřeje až ke svému okraji a pokrm se rovnoměrně připravuje. Velkou výhodou litinového nádobí je skutečnost, že lze používat na všech druzích sporáku, plynových, sklokeramických i indukčních plotýnkách. Hrnec můžete používat i v troubě na zapékané pokrmy. Vlastnost, která se dnes nejčastěji cení u nádobí je nepřilnavost, i litinový hrnec je nepřilnavý a pokrmy lze připravovat s minimem tuku bez připalování. Nádobí lze snadno umýt, doporučuje se spíše ruční mytí, ale nádobí lze mýt i v myčce, musíte však počítat se zhoršením jasu barvy.

 

 

Na e-shopu Zahradka24.cz můžete zakoupit vysoké kulaté litinové hrnce v průměrech 10, 16, 20, 24, 28 a 32 cm v různém barevném provedení (černý, červený, modrý, zelený). Nízké kulaté litinové hrnce v průměrech od 24, 28 a 32 cm. Dále můžete zakoupit oválný litinový hrnec o průměru 29, 31 a 33 cm ve stejných barvách. V nabídce jsou i litinové pánve. Dopřejte si kvalitní nádobí a uvidíte, o kolik bude příprava pokrmů rychlejší a jednodušší.
 

Chcete se zeptat?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání zprávy.