Zahradní slunečník

25.02.2017

Všichni jsme na tom asi stejně. Po dlouhé zimě se již nemůžeme dočkat a toužebně vyhlížíme první hřejivé sluneční paprsky. Jak je to příjemné a jak mile pohladí po tváři. Sluníčko však přidává na intenzitě a hřeje a hřeje, teploměr stále stoupá vzhůru a to co se nám tak moc líbilo, se pomalu stává nepříjemným, začíná nám vadit a my vyhledáváme stín a chládek. Chladivý stín nám poskytují větve stromů, kam se rádi uchylujeme a hledáme všechna místa, kde se můžeme schovat před parným sluncem. To co nás ochrání určitě, to je zahradní slunečník.

Zahradní slunečník pro vás

 

A že slunečníků je nepřeberná řada. Máme slunečníky malé i velké, zahradní, balkonové, plážové, s podstavcem i bez podstavce, s nastavitelnou výškou, naklápěcí, s nohou, kulaté, obdélníkové i čtvercové. Slunečníky se vyrábějí ve všech barvách, jednobarevné, pruhované, kytičkované i s různými abstraktními vzory. Látky, ze kterých se vyrábí, jsou většinou voděodolné. Slunečník nás spolehlivě ochrání před škodlivým UV zářením, před horkem a spálením a poskytne nám v parném létě tolik potřebný stín. Jeho využití je mnohostranné, na chalupě, chatě, zahrádce, terase, balkoně nebo u bazénu, dá se i pohodlně přenést. Zahradní Slunečník ocení především maminky s malými dětmi, které chrání před úpalem nebo úžehem. I v obchodní sféře je velmi žádaný. Bez něj se neobejde žádný hotel, penzion, restaurace, kavárna, cukrárna, nebo jiné zařízení s předzahrádkou.

 

Plažový slunečník

 

Nesmíme však ani zapomenout na příslušenství zahradních slunečníků, jako jsou různé obaly, stojany, držáky a podstavce určené pro slunečníky. Moderní slunečník by neměl chybět v žádné domácnosti, náklady na jeho pořízení nejsou až tak vysoké. Využívá se od časného jara až do podzimu.
 

Chcete se zeptat?

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání zprávy.