Úlová váha decimálka MAJA 1/150

Skladem 3-5 dní

Používá se ke sledování průměrné snůšky medu ve včelstvu. Jedná se o velmi nízkou decimální váhu s krytým běhounem umístěným pod úrovni vážící plochy tak, aby nebránil umístění úlu.… Zobrazit více

Kód 14 953
6 832 Kč 5 646 Kč bez 21% DPH

Používá se ke sledování průměrné snůšky medu ve včelstvu. Jedná se o velmi nízkou decimální váhu s krytým běhounem umístěným pod úrovni vážící plochy tak, aby nebránil umístění úlu. Váha není cejchovaná. Plocha základny je 588x496mm. Váživost je 150 kg. Úlová váha MAJA 150 dotace 2017!

 

Úlová váha MAJA byla vyvinuta ve spolupráci se včelařskými odborníky. Konstrukce a koncept váhy, technické a užitkové parametry prioritně vyhovují včelařským činnostem. Váha slouží nejen k zjišťování hmotnostních přírůstků a snášky poměrů v určitém čase na daném stanovišti, ale pravidelným sledováním a vyhodnocováním hmotnostních údajů se dají získat informace o množství zásob v průběhu celého roku, a tím současně kvalifikovaně odhadovat sílu včelstva, jeho zdravotní stav, spotřebu včelstva pro výživu nové generace včel bez nutnosti otevírání včelstev, jejich vyrušování a stresování. Informace také slouží k následnému provedení nezbytných zootechnických zásahů ve včelstvech. Přijatá opatření v konečném součtu vedou ke zvýšení efektivity práce včelaře a výnosů z jeho včelstev.

 

Předpokládá se, že údaje z jednoho úlu na stanovišti, který je postaven na úlové váze, může být signálem pro další úly nacházející se na stanovišti. Pro stanoviště do 10 úlů je postačující jeden úl trvale postavený na váze. Pro stanoviště nad 10 úlů je doporučeno použít další váhu pod jiný úl pro získání kontrolních upřesňujících údajů.

 

Úlová váha je celokovové konstrukce odolávající povětrnostním podmínkám.

Parametry produktu

Délka 498 mm
Hmotnost 12 kg
Odolnost -20C / +60C
Plocha stolu 0,29 m
Šířka 588 mm
Váživost min. 0,5kg / max. 150kg
Venkovní použití ANO
Výška 85 mm

Potřebujete se zeptat?

Napište nám, pokusíme se vám poradit.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro přidání dotazu.